Terapia blizny

Terapia jest narzędziem do pracy z pacjentem z blizną – zwłaszcza z blizną po cięciu cesarskim i operacjach w okolicach jamy brzusznej ale również po operacjach ortopedycznych.

DOSKONAŁE EFEKTY

Proces odbudowy rozpoczyna się już w fazie reakcji zapalnej i proliferacyjnej i trwa do 2 miesięcy

Tworzenie się blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną tkanką ziarninującą, z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Blizna wyraźnie różni się od otaczającej ją skóry kolorem, strukturą, reakcją na promieniowanie słoneczne, elastycznością i wytrzymałością.

0 %

Komfort wizualny

0 %

Zadowolonych Klientów

Terapia jest narzędziem do pracy z pacjentem z blizną – zwłaszcza z blizna po cięciu cesarskim i operacjach w okolicach jamy brzusznej ale również po operacjach ortopedycznych. Konsekwencja zaburzonego gojenia i nieprawidłowego zrostu mogą być odczuwane nawet w okolicach odległych od miejsc cięcia i skutkować przewlekłym bólem, zaburzeniami ruchomości czy nieprawidłową postawą.

Proces odbudowy rozpoczyna się już w fazie reakcji zapalnej i proliferacyjnej i trwa do 2 miesięcy aż do pełnego zamknięcia rany, po czym następuje faza regresji, która może trwać nawet do 2 lat. Zaburzenie tego procesu może prowadzić do opóźnienia gojenia, powstania rany przewlekłej lub wytworzenia patologicznej blizny.

Jeżeli zapewnimy bliźnie odpowiednie warunki (ochrona przed dodatkowymi urazami, właściwa pielęgnacja i zabezpieczenie przed słońcem i mrozem) naturalne procesy naprawcze w większości przypadków prowadzą do wytworzenia blizny korzystnej z punktu widzenia estetycznego.

Terapia blizny po: Cięciu cesarskim , Zabiegach ortopedycznych, Operacjach na jamie brzusznej i inne

120
  • 45 minut

Pracę na bliźnie w przypadku cięcia cesarskiego może rozpocząć 5-7 tygodni po operacji. Po zabiegach ortopedycznych terapię blizny rozpoczynamy znacznie szybciej aby nie doprowadzić między innymi do ograniczenia ruchomości.

Pomysł na prezent

VOUCHER

Chcesz zakupić voucher na zabieg lub pakiet zabiegów? Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, mailowo lub telefonicznie aby uzyskać więcej informacji.