TRENING EMS

Podczas tradycyjnych treningów mózg wysyła impulsy bioelektryczne, które powodują kurczenie się poszczególnych włókien mięśniowych. Jednak nie wszystkie mięśnie. Jednak nie wszystkie mięśnie posiadają dobrze rozwinięte połączenie z mózgiem. Aktywowanie tych mięśni nie jest łatwe, dlatego też nie są one tak dobrze rozwijane.

W treningu EMS dzięki elektrycznym impulsom o niskiej sile, bezpośrednio stymulują mięśnie głębokie, angażując do treningu niemal 100% naszej masy mięśniowej.

Trening EMS jest całkowicie bezpieczny, używany od dłuższego czasu w celach leczniczych i rehabilitacyjnych.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża;
  • Miesiączka;
  • Implanty w ciele;
  • Niewydolność serca;
  • Obecność metali w ciele;

 

Podczas treningu EMS występuje silny skurcz mięśni. Wzrasta aktywacja szybkich włókien mięśniowych typu II oraz całego układu mięśniowego co prowadzi do zwiększenia siły.

Brak równowagi w podtrzymywaniu mięśni pleców, brzucha i miednicy – brak odpowiedniego gorsetu mięśniowego – to częste dolegliwości i przyczyna bólu pleców.

Za pomocą EMS jest możliwe celowe i skuteczne trenowanie określonych grup mięśniowych co pomaga wyeliminować nierównowagę, a co za tym idzie likwidować bóle pleców, budowanie odpowiedniego gorsetu mięśniowego czyli prawidłowej postawy.

Według badań stosowanie EMS może skutecznie przyspieszyć regenerację mięśni po operacji i urazach. Trening EMS poprawia ukrwienie i metabolizm mięśni.

EMS przyczynia się do redukcji wagi ciała i tłuszczu, wysoka aktywność metaboliczna zarówno podczas jak i wiele godzin po treningu zapewnia stały wzrost masy mięśniowej. Efektem treningów jest zmniejszenie objętości takich partii jak talia, biodra pośladki, wzmocnienie mięśni klatki piersiowej i ramion, eliminacji cellulitu.

Trening poprawia krążenie krwi we wszystkich tkankach ciała, optymalizuje przepływ składników odżywczych a także zwiększa pewność siebie i daje przypływ sił.